Spotkanie | 23.10.2019 | O obserwacji świata i rozwiązywaniu problemów nie do rozwiązania, czyli o sektorze kosmicznym dla początkujących.


Zapraszamy 23.10.2019 na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Starter dla mam„. Tym razem przygotowaliśmy dla Was coś bardzo wyjątkowego. Będziemy rozmawiać o sektorze kosmicznym.

Sektor Kosmiczny nazywany potocznie Sektorem SPACE w ostatnich latach zyskał na wielkiej popularności. I nie pozostaje to bez przyczyny… Dane satelitarne stały się powszechnie dostępne. Dane o wysokiej rozdzielczości, pozwalające na zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki, można pozyskać za darmo, dzięki czemu cena ostatecznego produktu jest znacznie niższa. Komisja Europejska wraz z Europejską Agencją Kosmiczną powołała największy program kosmiczny na Świecie – COPERNICUS i sektor ten zaczął rosnąć w siłę. Ale jakie ma to znaczenie dla przeciętnego śmiertelnika? Ogromne! Każdy z nas, niezależnie z jakiego obszaru nauki się wywodzimy, może odnaleźć się w świecie danych satelitarnych. Świadczą o tym multidyscyplinarne zespoły, które tworzą najciekawsze aplikacje i rozwiązania oparte na danych satelitarnych. Tu liczy się kreatywność, umiejętność obserwacji otaczającego świata i rozwiązywanie problemów, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe do rozwiązania. A to jest doskonała definicja NAS, mam.

Spotkanie poprowadzi Martyna Gatkowska.

Zapraszam na warsztat podczas, którego przedstawię wam mój świat danych satelitarnych. Zobaczycie, że naprawdę żyjemy w erze satelitów. Pokażę wam ciekawe aplikacje, które was zainspirują. Pokaże wam inicjatywy, które pozwolą wam zdobyć niezbędne wiedzę i w końcu wskażę wam źródła finansowania waszych pomysłów.

Harmonogram spotkania:

10:00 – 11:30 WYKŁAD

11:30 – 11:45 PRZERWA

11:45 -13:00 WYKŁAD

Spotkanie jest realizowane w formule przyjaznej młodym mamom. Na spotkanie Panie mogą przyjść wraz z dziećmi, które pozostaną pod ich opieką.

Martyna Gatkowska jest doktorantką UW i posiada ponad 10 letnie doświadczenie w projektach b+r i pracach wdrożeniowych w zakresie implementacji danych satelitarnych do wielu dziedzin gospodarki. W latach 2016 –2019 kierowała Projektem demonstracyjnym współfinansowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną, którego celem była budowa kompleksowego satelitarnego systemu przetwarzania danych satelitarnych dla sektora rolnego. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami badawczymi UE i komercjalizacji badań oraz uzyskała Certyfikat Zarządzania IPMA. Współautor zwycięskiego pomysłu w ramach programu akceleracyjnego Space3ac. Mentor w dwóch programach akceleracyjnych i wielu hackathonach z zakresu implementacji danych satelitarnych, w tym pierwszej edycji Copernicus Hackathon w Polsce. W latach 2009 – 2019 zatrudniona w Instytucie Geodezji i Kartografii, gdzie pełniła rolę Zastępcy Kierownika Centrum Teledetekcji oraz Project Managera dwóch projektów, finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną oraz Komisję Europejską. Od 2019 r. zatrudniona w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE, w którym pełni rolę Koordynatora Projektu „Innovation Coach –wsparcie przedsiębiorstw w rozpoczęciu działalności B+R+I” jak również eksperta w obszarze Innowacje w MŚP.

🎓 STARTER DLA MAM to cykliczne spotkania oraz praktyczne warsztaty i szkolenia dla rodziców oraz opiekunek i opiekunów, które są organizowane przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk.

Tworzymy nowe rozwiązania, które służą dzisiejszym, a także przyszłym pokoleniom.

Weź udział
 

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańsk.